تماس با ما
Albert

شماره تلفن : 86-15112267605

WhatsApp : +8615112267605

دیجیتال پهپادی 1.2 کیلو متر

May 24, 2017

یک وسیله نقلیه بدون سرنشین (UAV)، معمولا به عنوان یک هواپیمای بدون سرنشین شناخته می شود، یک هواپیما بدون یک خلبان انسانی است. UAVs جزء یک سیستم هواپیمای بدون سرنشین (UAS) است. که شامل یک هواپیمای بدون سرنشین، یک کنترل کننده زمینی و یک سیستم ارتباطی بین این دو است. پرواز هواپیماهای بدون سرنشین ممکن است با درجه های مختلف خودمختاری عمل کند: یا تحت کنترل از راه دور توسط یک اپراتور انسان یا به صورت خودمختار توسط کامپیوترهای جانبی.

در مقایسه با هواپیماهای مجهز به هواپیماهای بدون سرنشین، در اصل برای ماموریت ها برای انسان ها "کسل کننده، کثیف و خطرناک" است. در حالیکه آنها عمدتا در برنامه های نظامی بوجود آمدند، استفاده از آنها به سرعت در حال گسترش به برنامه های تجاری، علمی، تفریحی، کشاورزی و دیگر برنامه های نظیر نظارت پلیس، حفظ صلح و نظارت، تحویل کالا، عکاسی هوایی، کشاورزی، قاچاق و مسابقه هواپیماهای بدون سرنشین است. هواپیماهای بدون سرنشین ملکی در حال حاضر به میزان قابل توجهی از هواپیماهای بدون سرنشین ارتشی بیشتر است، با برآورد بیش از یک میلیون فروخته شده در سال 2015، به طوری که آنها می توانند به عنوان یک کاربرد تجاری اولیه از چیزهای مستقل دیده شوند، که توسط ماشین های مستقل و روبات های خانگی دنبال می شود.

به گزارش خبرگزاري ها، فرودگاه چنگدو شوانگليو با استفاده از وسايل نقليه بدون سرنشين (يوآب) تعطيل شده است. بعد از ظهر 15 مه. 14: 50-15: 06 آنجا 4 میدان پرواز متفاوت هستند. هوا و زمین برای پرواز، در حال حاضر، عملیات فرودگاه به حالت عادی بازگشته است. علاوه بر این، این در فرودگاه ها اتفاق افتاده است. هواپیمای بدون سرنشین باعث اختلال جدی در فرودگاه شد. بسیار خطرناک!

با استفاده گسترده از وسیله نقلیه بدون سرنشین (هواپیما)، پدیده "پرواز" در بی نهایت ظاهر می شود، ایمنی یک موضوع نگران کننده است. به عنوان یک فن آوری جدید در سال های اخیر، شرکت شنژن Greetwin فناوری، تحقیق و توسعه لیمو تد دیجیتال UAV jammers این مشکل را حل کند.

گیرنده های دیجیتال UAV از چندین تداخل طیفی پشتیبانی می کنند، فرکانس های وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین را پوشش می دهند، قدرت انتقال بی سیم می تواند قابل تنظیم باشد، فاصله تداخل کمتر از 1.2 KM نیست. طراحی ارگونومی، تداخل با میزبان و جداسازی آنتن، می توان از یک تک بلبرینگ استفاده کرد.